Hobennan talentoso a sobresali cu bunita palabra: Arte di Palabra a resulta un exito total

 

Esaki t’e di 9 edicion di Arte Palabra organisa pa Departamento di Cultura, unda ta en curasha e hobennan entre 13 aña y 18 aña pa trece nan arte di palabra dilanti, e arte di declamacion, e arte di vocifera bo pensamento den un poesia, cuenta cortico of storia.

Un total di 25 participante den representacion di 6 diferente scol a trece lo mihor cu ta ensera den nan curason den declamacion cu a pone varios di esnan presente pensa, reflexiona y laga un lagrima of mas cay.

 

Mayrien Correa, den representacion di Colegio Arubano V4D, a participa den categoria A, cu e poesia existente di e autor Salomon Rodrigues do Vale, titula Danki.

Dignairy de Vos, den representacion di John Wesley College, Klas 1B, a participa den e categoria B, cu e poesia Mi Curason, cu ta un propio composicion.

Daisy Koolman., den representacion di Mon Plaisir College, a participa cu e poesia “Lama”  un propio composicion.

Sonella Cardenas, Colegio Arubano, Klas 1A, a participa den e categoria B, a participa cu e poesia “Boca Dushi”.

Teric Pieternella, Johnn Wesley College, Klas 1A, den categoria B, a trece e poesia AMOR.

Aishley Kransen, Colegio San Antonio, Klas 1A, a participa den e categoria B, cu e poesia “Dora cu Corona”.

Nayely Arends, Ceque College Mavo, Klas 1B, a participa den Categoria B cu e poesia scirbi pa Glory Salazar Ozuna, “Curason Herida”.

Jaysid Mercado, Colegio San Antonio, Klas 1E, a participa den Categoria B, cu propio inspiracion “Mi docente Bruha”.

Jursey Maduro, Colegio San Antonio, Klas 1D, a participa den categoria B cu e propio inspiracion “Campeon mi kier ta”.

Den categoria C, Belen Claessens Messeguer, a trece su propio version, Colegio Arubano, Klas V4D, e poesia HOGAR.

Jayson Anthony tambe a participa den categoria C, cu e poesia Jayson su Bida, John Wesley College, Klas 3B. cu un inspiracion propio.

Rafael Garcia, EPI, Klas 3-6, tambe den categoria C, a participa cu e poesia Ami, Abo y E.

Sigmar Willems, Colegio San Antonio, Klas 3B a participa tambe den e categoria C, cu e inspiracion propio “Mi ta wak, mi ta wak”.

Tai – Kong Trimon, EPI, Poesia original Klas 3-6, a participa den categoria C cu “A”.

Shaniqua Jones, den e categoria C, John Wesley College, Klas 3A cu e poesia “Mi fantasia den un poesia”.

Victoria Mathilda, EPI, klas 3-6,  tambe a participa den e Categoria di Poesia original, cu e poesia titula “Luz di Strea Paga”.

Carlos Croes, Colegio San Antonio, Klas 3B, a participa den e Categoria C cu e poesia propio “E Telefon”.

Anais Orman, Colegio Epi, Klas 3-6, a participa cu e inspiracion propio “No Husgami”.

Oriana Baez, den representacion di Maria College, Klas 4, den categoria C a trece e inspiracion propio “Stop di Mishi Cumi”.

Jennessa Croes, Colegio San Antonio, Klas 3D, a participa cu e poesia “Dos placa di Palabra”.

Den categoria D, cual ta storia, Elaine Moreno a trece e poesia: “E sero cu tabata yora” den representacion di John Wesley College, Klas 1A. Basa riba un storia di berdad.

Charlie Hill, di Ceque College Mavo 2C, tambe a participa den e categoria E, cu e storia “E poder di Pakico”.

Gisela Solognier, John Wesley College, Klas 1A, a trece e storia  “Carnaval”.

Maria Valentina Pieternella, a participa cu e storia CURASHI, inspiracion propio, den representacion di Ceque College Mavo, Klas 1B.

Shantal Marin, John Wesley College Klas 1A, den Categoria E, a participa cu e storia propio “Aaron y e mucha muhe den blanco”.

 

Den e categoria E, Storia Cortico original, Rafael Garcia a trece dilanti e cuenta di propio inspiracion “Aruba, nos deseo”.

Despues di deliberacion di e miembronan di hurado e Ganadonan di Arte di Palabra 2017 a resulta den; Categoria A; Poesia existente: Mayrien Correa, Mon Plaisir College, klas 1-2.

Categoria B; Poesia Original: 1. Aishley Kransen, Colegio San Antonio, klas 1-2; 2. Jaysid Mercado, Colegio San Antonio, klas 1-2; 3. Nayeli Arendsz, Ceque College, klas 1-2.

Categoria C, Poesia Original: 1. Anaïsa Orman, Colegio EPI, klas 3-6; 2. Rafael Garcia, Mon Plaisir College, klas 3-4; 3. Tai-Kong Trimon, Mon Plaisir College, klas 3-4;

Categoria D, Storia existente: Nihil ningun.

Categoria E, Storia Original: 1. Charlie Hill, Ceque College, klas 1-2; 2. Maria Pieternella, Ceque College, klas 1-2; 3. Shantal Marin, John Wesley College, klas 1-2 .

Categoria F, Storia Original: Rafael Garcia, Mon Plaisir College, klas 3-4.

 

Y ganador absoluto: Anaïsa Orman, Colegio EPI, klas 3-6.

Esnan cu ta bay Corsou pa Arte di Palabra ABC ta: Anaïsa Orman; Charlie Hill; Rafael Garcia;
Aishley Kransen; Jaysid Mercado; Tai-Kong Trimon.

Pabien na tur e ganadonan. Exito n’esnan cu ta bay Arte di Palabra ABC riba dia 9 di april 2017 na Corsou.

Top